ناشر منبع

null برگزاری مراسم جشن عید فطر، بزرگداشت مقام استاد و معلم و روز کارگر
14:18

برگزاری مراسم جشن عید فطر، بزرگداشت مقام استاد و معلم و روز کارگر

مراسم  جشن عید سعید فطر، بزرگداشت مقام استاد و معلم و روز کارگر در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری برگزار گردید.
 مراسم جشن عید فطر، بزرگداشت مقام معلم و استاد و روز کارگر و تجلیل از کارگران در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری برگزار شد، در ابتدای این مراسم  دکتر محمدی ریاست پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری ضمن تبریک عید سعید فطر به پرسنل پژوهشگاه و همچنین تبریک مقام معلم به اعضای هیات علمی و تبريک به همکاران زحمتکش کارگر شاغل در پژوهشگاه به توانمندی های علمی پژوهشگاه ژنتیک اشاره نموده و عنوان کرد: یکی از مسئولیتهای بزرگ پژوهشگاه ژنتیک در حوزه زیست فناوری ایجاد ارتباط با حوزه صنعت است. وی با اشاره به  وجود متخصصان، نیروی انسانی فعال، اساتید زبده و کارشناسان توانمند در پژوهشگاه در حوزه های مختلف علم ژنتیک و زیست فناوری و سرآمد بودن پژوهشگاه در کشور و منطقه افزود: پژوهشگاه می تواند با تکیه به علم اساتید و توانمندی پژوهشگران، کارشناسان و دانشجویان نخبه خود در بخشهای مختلف زمینه رشد و بالندگی را بیش از پیش نمایان سازد.
 وی با اشاره به برگزاری سخنرانی های علمی و سمپوزیوم های بین المللی علمی  برگزار شده در پژوهشگاه در شاخه های جدید زیست فناوری و توانمندی اعضای هیات علمی و کارشناسان تقویت این حرکت ها را بستر ساز بروز استعدادهای جدید دانست.
دکتر محمدی ضمن تاکید بر ارتباط با بخش خصوصی و تعامل هم افزا با بخش صنعت، اظهار امیدواری نمود با رویکردهای عرضه محوری و تقاضا محوری در جهت توسعه و پیشرفت زیست فناوری و پاسخگویی به نیازهای جامعه گامهای موثری در آینده نزدیک برداشته شود.
وی گفت امیدواریم با تشکیل کانون فکر ملی و کارگروههای تخصصی مشورتی متشکل از فرهیختگان سرآمد ژنتیک و زیست فناوری برای رصد تحولات آتی زیست فناوری و برنامه ریزی متناسب اقدام کنیم و در این مسیر از همه اندیشمندان برجسته این حوزه¬ها دعوت به تعامل و همفکری می نماییم.
رئیس جدید پژوهشگاه اظهار کرد امید است تعامل و ارتباط با صنعت براساس برنامه های در دست اقدام و اعتماد روزافزون میان صنایع مرتبط و فناوریهای قابل ارائه همکاران پژوهشگاه به مدلی روزآمد و کارا تبدیل شود و ان شاالله استمرار آن و دستیابی به نتایج ملموس، مطلوب و موجب رضایت خداوند متعال و خشنودی جامعه خواهد بود.
وی افزود: برای رفاهیات پرسنل و همه کارمندان و اعضای هیات علمی  توأمان  برنامه های مدونی ارائه خواهیم نمود و اقدامات متناسب بعمل خواهد آمد.
 در ادامه این مراسم تکریم  و معارفه معاونت های جدید و پیشین پشتیبانی و پژوهشی، مدیران حراست، امور روابط بین الملل و همکاری های علمی، دبیر هیات اجرایی جذب پژوهشگاه نیز برگزار شد.
اجرای برنامه های فرهنگی و موسیقی فاخر سنتی  با اجرای هنرمندان زبده کشور و تجلیل از کارگران نمونه پژوهشگاه و نفرات برتر مسابقات فرهنگی و تقدیر از  فرزندان روزه اولی پرسنل  پژوهشگاه از نکات جالب توجه مراسم بود.