تست

null دومین سمپوزیوم کریسپر

دومین سمپوزیوم کریسپر

دومین سمپوزیوم ملی ویرایش ژنومی با تاکید بر تکنیک کریسپر 7 آذر 97 در سالن شهید چمران پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری برگزار می شود.

 

CRISPR (Clustered Regularly Interspaced Short Palindromic Repeats) به طور ساده یعنی تناوب‌هایِ کوتاهِ پالیندرومِ فاصله‌دارِ منظمِ خوشه‌ای که در واقع نوعی سیستم دفاعی در باکتری‌ها برای مقابله با عوامل مهاجم از قبیل ویروس‌ها می‌باشد، که قابلیت کشف DNA عامل بیگانه و بعد نابودی آن را دارد. این تکنیک به دانشمندان این امکان را می­دهد که به صورت دقیق و هدفمند توالی های نوکلئوتیدی را در ژنوم موجودات زنده­ ویرایش کنند و از نظر رشد ثبت اختراع و مقالات چاپ شده از زمان شروع آن در صدر موضوعات علمی قرار دارد.

سمپوزیوم از ساعت 9 تا 12:30 شامل سخنرانی های محققان این حوزه در زمینه معرفی تکنیک های ویرایش ژنومی و کاربردهای آن خواهد بود. پس از آن کارگاهی آموزشی در این زمینه برای ساعت 14 تا 16 در نظر گرفته شده است. سرفصل ­های تعریف شده در این کارگاه، آشنایی با نرم افزارهای کاربردی در فناوری CRISPR/Cas9 و شیوه کار با نرم­افزارهای مختلف در این زمینه می باشد.

 

·        رییس سمپوزیوم: دکتر محمد حسین صنعتی

·        دبیر علمی: دکتر کسری اصفهانی

·        دبیر اجرایی: صادق شجاعی

 

کمیته علمی

دکتر محمد حسین صنعتی، دکتر علیرضا زمردی پور، دکتر کسری اصفهانی، دکتر مهدی شمس آرا، صادق شجاعی

 

کمیته راهبردی

 علی سعید پور، هادی یاری، شاهرخ گروسی، پوریا یوسفی، فاطمه ونکی، سها زرگوش

 

هزینه ثبت نام سمپوزیوم: 15 هزار تومان

هزینه ثبت نام کارگاه: 30 هزار تومان (شامل ناهار)

هزینه ثبت نام سمپوزیوم و کارگاه: 40 هزار تومان (شامل ناهار)

 

مهلت ثبت نام

 30 آبان ماه

 

نحوه ثبت نام

مبلغ مورد نظر را به كـارت شماره 3830-8743-6915-6037 یا شماره حساب 0105058108002 بـانك صادرات  به نام صادق شجاعی واريز نموده و عکس فیش پرداختی را به شماره تلگرامی 09302882494 ارسال نمایید.

*  گواهی شرکت در سمپوزیوم فقط به افرادی که ثبت نام کرده باشند، تقدیم می شود.

 

شماره همراه سمپوزیوم:  09302882494

 

آدرس محل برگزاری: اتوبان تهران -كرج، كيلومتر 15، شهرك علم و فناوري پژوهش، بلوار پژوهش، پژوهشگاه ملي مهندسي ژنتيك و زيست فناوري